Ekonomi

Hut 8, Bitcoin rezervlerini artırıyor, satın alma teklifiyle genişlemeyi hedefliyor

Son raporlara göre dijital varlık madencisi Hut 8 Mining Corp. Bitcoin rezervlerinde önemli bir artış olduğunu bildirdi ve varlık alımları yoluyla genişleme planlarının ana hatlarını çizdi. Kuzey Amerikalı şirket, Ekim 2023’te günde ortalama 3,6 Bitcoin çıkararak ay boyunca toplam 112 Bitcoin biriktirdi. Ekim sonu itibarıyla Hut 8’in Bitcoin rezervi 9.113’e ulaştı ve 7.016’sı serbest kaldı.

Aynı dönemde şirket 365 Bitcoin satarak Bitcoin başına ortalama 39.980 Kanada Doları fiyatla 14,6 milyon Kanada Doları (1 ABD Doları = 1,3642 Kanada Doları) kazandı. Madencilik faaliyetleri, şirketin ASIC hashrate kapasitesi 2,6 EH/s olan ve 43,1 BTC/EH üretim verimliliğine ulaşan Alberta tesislerinde gerçekleştirildi.

Hut 8, madencilik faaliyetlerinin yanı sıra stratejik satın almalar yoluyla da büyümeyi hedefliyor. Validus Power Corp.’un Ontario Yüksek Adalet Divanı’ndan şirketi satın almak için onay alması nedeniyle şirketin Ontario’da dört doğal gaz santrali ve North Bay’de bir Bitcoin madeni bulunuyor. Bu satın alma başarılı olursa Hut 8, bu varlıkları yönetmek için yeni bir Ontario yan kuruluşu kuracak. Macquarie Equipment Finance Ltd’nin bu yeni yan kuruluşta yaklaşık %20 oranında azınlık hissesine sahip olması bekleniyor.

CEO Jaime Leverton, şirketin gelir akışlarını çeşitlendirecek, altyapıya öncelik veren bir operasyon inşa etme konusundaki kararlılığını ifade etti. Bu, US Bitcoin Corp ile önerilen bir birleşmeyi ve yedi tesis portföyünde bilgi süreci altyapısının geliştirilmesini içeriyor. Bu tesisler yalnızca Bitcoin madenciliğine değil, aynı zamanda yüksek performanslı bilgi işlem bilgi merkezlerine ve klasik veri merkezlerine de güç sağlıyor. Ayrıca yapay zeka ve makine öğrenimi gibi yeni gelişen teknolojileri de destekliyorlar.

Hut 8, benzersiz hazine stratejisiyle tanınıyor ve halka açık şirketler arasında kendi kendine çıkarılan en büyük Bitcoin envanterlerinden birine sahip. Şirket, British Columbia ve Ontario’da beş yüksek performanslı bilgi işlem veri merkezi ve Alberta’da iki Bitcoin madenciliği tesisi işletiyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

gaziosmanpasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu